Hogyan zárd le az angol nyelvű kísérő leveled?
Egy remekül megírt önéletrajz mellett egy ugyancsak kiváló kísérőlevél szinte aranyat ér a munkakeresés folyamatában!
De mi is pontosan a kísérőlevél? Egy olyan érvelési szöveg, mellyel még esélyünk van meggyőzni a munkáltatót, ha már áttekintette önéletrajzunkat (amire átlagban 30-60 másodperc jut). Sokkal tömörebb a motivációs levélnél és az alábbi kérdéseket taglalja legfőképp:
- Miért pályázol?
- Miért érdekel, mi nyerte el tetszésed az álláskiírásban?
- Miért tartod magad alkalmasnak erre az állásra?
Itt érdemes megcsillogtatnod röviden összefoglalva a tudásod, a végén egy kellemes lezárással, amitől a HR-es kolléga egyszerűen késztetést érez majd arra, hogy azonnal felvegye veled a kapcsolatot emailben, vagy telefonon. Ez a lezárás azonban nem is olyan egyszerű, mint azt elsőre gondolnánk. Szinte ennek kell a legerősebb elemnek lennie, mivel ez az utolsó benyomás, amit az olvasó gondolataiban hagysz.
Ebben a cikkben 5 olyan mondatot olvashatsz, amelyek segítenek jól lezárni a leveled.
- “I am very excited to learn more about this opportunity and share how I will be a great fit for XYZ Corporation.”
A jó kísérőlevelek őszinte lelkességet és magabiztosságot árasztanak. Ezzel a mondattal kifejezed azt, hogy fontos, hogy része lehess a vállalati kultúrának, beilleszkedhess, és lelkes tagja legyél a munkatársaknak! Ezzel egyfajta szenvedélyes elköteleződést tanúsítasz.
- “I believe this is a position where my passion for this industry will grow because of XYZ opportunities you provide for your employees.”
Az mindig jó ötlet, hogy ha elmagyarázod, milyen tényezők vonzóak számodra a munkavégzés során és mi motivál téged abban, hogy igazi szenvedéllyel végezd nap mint nap a munkában. Ezzel kifejezed, hogy milyen eltökélten szeretnél a vállalat részévé válni.
- „If I am offered this position, I will be ready to hit the ground running and help XYZ Company exceed its own expectations for success.”
Ezzel a mondattal egy kis izgalmat csempészhetsz a leveled végébe, ugyanis a munkaadók általában olyan jelölteket keresnek, akik felkészültek az adott pozícióra és könnyen taníthatóak. Ez a mondat minden bizonnyal felkelti a kíváncsiságot az olvasó számára, aki szeretné majd felfedezni, hogy mit tudsz kínálni a cég számára.
- “I would appreciate the opportunity to meet with you to discuss how my qualifications will be beneficial to your organization’s success.”
Ne feledd tájékoztatni az olvasót arról, hogy a munkáltató milyen előnyökhöz fog jutni az alkalmazásod révén, tapasztalataid és képesítéseid által! Ezzel a mondattal azt is kifejezed, hogy neked fontos, hogy segítsd a szervezet sikerességének növelését.
- “I will call you next Tuesday to follow up on my application and arrange for an interview.”
A lezárás legfontosabb része a CSELEKVÉSRE ÖSZTÖNZÉS. (Bocsi, muszáj nagybetűkkel írnunk, hogy mindenképp rögzüljön. :) ) Próbáld meg a levelet NE úgy lezárni, hogy „Remélem, hamarosan lesz alkalmunk beszélni”, hanem legyél egyértelműbb, és tűzz ki egy napot, amikor felhívod őket, hogy nyomon kövesd a pályázatod elbírálását. Ez is lehet egy módja a cselekvésre ösztönzésnek.
A kísérő levél lezárása fontos eleme a következő interjú során. Egy erős, magabiztos (de nem nagyképű :) ), lelkes lezáró rész által az olvasóban sokkal erősebb lehet az előlegesen adott bizalom, úgyhogy bátran élj vele!
Ha kíváncsi vagy hibákra, amiket el lehet követni a kísérő levélben, kattints ide!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.